top of page
 • Zdjęcie autoraCezary L. Lerski

Sprzedaż na Amazon dla firm z Polski

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe zajmujące się handlem elektronicznym. Ta założona przez Jeffa Bezosa w 1994 w Seattle spółka akcyjna; prowadzi największy na świecie (po chińskim Alibaba.com) sklep internetowy. Amazon.com to 4-a najpopularniejsza website w USA (po Google, Facebook i YouTube).


Oprócz amerykańskiego Amazon, firma ta prowadzi obecnie pod ta samą marką popularne sklepy krajowe w Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Australii, Brazylii, Chinach, Indiach i Japonii.


Dla producentów z Polski, lub sprzedawców i dystrybutorów polskich produktów, Amazon jest najlepszą okazja do rozszerzenia ich oferty w USA i na na rynkach światowych.


W drugiej połowie 2016 roku amerykański Amazon posiadał przeszło 120 milionów klientów, z tego przeszło połowa (52% - 63 miliony) to stali klienci należący do programu “Prime”.


Popularność programu “Prime” rośnie z roku na rok, w ostatnim roku zyskał on 19 milionów nowych klientów (43% wzrostu) i wciąż się rozwija. Przynależność do programu “Prime” mimo, że kosztuję 99 USD rocznie, gwarantuję klientowi 2-dniową bezpłatną dostawę każdego zakupionego w ramach “Prime” zamówienia. Nad dostarczanymi do każdego adresu w USA zamówieniami, czuwa niezawodne centrum logistyczne Amazon, które oprócz współpracy z takimi przewoźnikami jak UPS i Federal Express, dysponuję również między innymi własną siecią ciężarówek, własną linią lotniczą “Amazon Primę Air” z 40 samolotami Boeing 727, a wkrótce własną siecią “dronów”, czyli zdalnie sterowanymi bezzałogowymi mini-helikopterami. Od 2016 roku Amazon oferuje w ograniczonym zakresie (min. Nowy Jork i San Francisco) dostawę zamówień w tym samym dniu jak dzień złożenia zamówienia.


Dodatkowo każdy uczestnik programu “Prime” ma zagwarantowany bezpłatny dostęp do video serwisów Amazon z dziesiątkami tysięcy filmów i programów telewizyjnych, oraz do Amazon Prime Music – konkurencyjnego w stosunku do Spotify i iTunes serwisu transmisji strumieniowych muzyki.


Przeciętny klient Amazon “Prime” spędza rocznie w ramach tego programu 1200 USD, w porównaniu z 500 USD spędzanymi przez klientów Amazon, którzy nie korzystają z tego programu.


Jak widać z powyższego, amerykańscy klienci Amazon spędzają rocznie na zakupy w tej platformie przeszło 100 miliardów dolarów USD. Ze względu na wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, bezpieczeństwo i szereg dodatkowych benefitów, są oni bardzo lojalni i praktycznie wszystkie swoje zakupy ograniczają do platformy Amazon. Po prostu nie opłaca się im kupować gdzieś indziej, nie mają do tego wystarczającej motywacji. Żadna inna firma e-commerce czy sklep w USA nie zagraża obecnie Amazon, to “karły” w stosunku do wciąż rosnącego “olbrzyma”. Każdy sprzedawca z całego świata musi zdać sobie sprawę z faktu, że ich indywidualna, a często nawet bardziej atrakcyjniejsza oferta, ma znacznie mniejszą szansę na zainteresowanie 120 milionów klientów Amazon, jeśli znajduje się ona poza tą platformą.


Oprócz bezbłędnej realizacji zamówień i nacisku na satysfakcje klientów, jednym z powodów sukcesu Amazon jest bardzo szeroka oferta. Amazon współpracuje z największymi firmami na świecie jak Apple, Samsung, Dell, Warner Music, Universal Music, Random House, McGraw-Hill, itp. oferując ich produkty bezpośrednio do sprzedaży na Amazon. Równolegle, Amazon nie zapomina o mniejszych, lokalnych lub bardzo specjalistycznych producentach i sprzedawcach z całego świata, którym tak samo jak tym największym, umożliwia sprzedaż w ramach ich platformy. Ale możliwość sprzedaży na Amazon połączona jest równocześnie z koniecznością zapewnienia niezmiernie wysokiej jakości usług, najwyższej jakości sprzedaży i gwarancji maksymalnego zadowolenia klienta, nad czym czuwają tzw. “Performance and Customer Metrics”.


Każdy sprzedający na Amazon musi w praktyce w każdym momencie spełniać szereg wymagań, min.:

 • Czas odpowiedzi na pytanie klienta Amazon: <24 godziny

 • Negatywne opinie klientów: <1%

 • Ilość zamówień z usterkami: <1%

 • Ilość zamówień anulowane przed wysyłką: <2,5%

 • Ilość wysyłek nie wysłanych w terminie: <4%

 • Ilość wysyłek dostarczonych w terminie: <97%

 • Możliwość śledzenie przesyłek przez Internet: > 95%

Jak widać z powyższych statystyk, prowadzenie sprzedaży na Amazon jest procesem niezmiernie trudnym i wymagającym. Brak miejsca na pomyłki - nawet jeden błąd na 100 w realizacji indywidualnego zamówienia, może spowodować permanentne zamknięcie rachunku sprzedawcy (!!!) i uniemożliwić mu dalszą sprzedaż na Amazon.


Z tego powodu firmy zainteresowane bezproblemową, długotrwałą i fachową sprzedażą na Amazon, wykorzystują do tego celu specjalistów, którzy w ich imieniu obsługują ich sprzedaż w tej platformie.


Jedną ze specjalistycznych firm zajmującą się obsługą sprzedaży na Amazon jest Diginet DDN Inc z Północnej Kalifornii. Pracownicy Diginet prowadzą sprzedaż na Amazon od 2000 roku i dysponują wiedzą i doświadczeniem umożliwiającym firmom z Polski umieszczanie ich produktów w katalogu Amazon, oraz prowadzenie profesjonalnej sprzedaży w tej platformie. Nasza łączna sprzedaż na Amazon przekroczyła już milion dolarów USD i rośnie z każdym rokiem.


Zainteresowanym współpracą, Diginet oferuje obecnie kompleksowa obsługę sprzedaży na Amazon w sklepach w USA, Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i w Japonii.


Nasz serwis obejmuje min:

 • obsługę i serwis w języku angielskim i polskim;

 • możliwość wysyłki zamówień bezpośrednio z Polski; oraz sprzedaż bezpośrednio z USA, a co za tym idzie dostęp do programu “Prime”;

 • prowadzenie rozliczeń z odpowiednimi instytucjami w Polsce w zakresie opłat celnych i podatków VAT (bez konieczności dodatkowego rozliczenia przez partnera w Polsce);

 • integracje katalogów klientów z bazą danych Amazon; w tym za pomocą API;

 • promocje i marketing produktów oferowanych na Amazon;

 • dynamiczną optymalizację cen produktów oferowanych do sprzedaży na Amazon;

 • przyjmowanie i realizacje zamówień od klientów Amazon,

 • kompleksowa obsługę kontaktów z klientami Amazon,

 • prowadzenie rozliczeń w ramach rachunków bankowych partnerów w Polsce;

 • wymianę i przelewy walut lokalnych sklepów na złotówki przy zapewnieniu jak najlepszych kursów wymiany;

 • pośrednictwo w kontaktach z Amazon;

 • prowadzenie indywidualnych rachunków sprzedawcy na Amazon, w tym czuwanie nad krytycznymi dla każdego sprzedawcy na Amazon "Performance and Customer Metrics".

Oferujemy bardzo konkurencyjne warunki współpracy i jedne z najniższych stawek rozliczeń, opierających się w większości na zyskach osiągniętych przez naszych partnerów ze sprzedaży na Amazon.


Sukces Twojej sprzedaży na Amazon jest dla nas jedyna motywacją!

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page