top of page
  • Zdjęcie autoraCezary L. Lerski

Co to jest UGC i jak to działa?

UGC jest skrótem od “User Generated Content” (Treści tworzone przez użytkowników) i odnosi się do jednego ze sposobów na zarabianie pieniędzy na YouTube.

  1. Proces UGC działa w następujący sposób:Właściciele praw autorskich, dźwięku i/lub wideo, dostarczają do YouTube kopie master swoich treści multimedialnych (np. muzyki) i przyznają YouTube prawo do pobierania opłat za korzystanie z ich treści na YouTube.

  2. YouTube koduje kopie master (w procesie zwanym “Digital Fingerprinting – Cyfrowe odciski palców”), który pozwala określić, kiedy muzyczny master jest wykorzystywany w wideo na YouTube, wraz z informacją o tym, kim jest właściciel danej treści.

  3. Użytkownicy YouTube umieszczają swoje filmy na swoich stronach YouTube; filmy zawierają muzykę i wideo, które nie są konieczne, kontrolowane przez użytkownika. W większości przypadków użytkownicy przekazujący wideo na YouTube, nie mają pozwolenia od właściciela muzyki na jej wykorzystanie.

  4. System YouTube automatycznie identyfikuje każdy wcześniejszy “odcisk palców” audio i wideo.

  5. Reklamodawcy tworzą reklamy, które umieszczają na YouTube.

  6. Za każdym razem, gdy widz ogląda wideo na YouTube, YouTube płaci część zysków reklamowych właścicielom treści (np. muzyki) użytych w oglądanym wideo.

Stawki reklamowe różnią się w zależności od lokalizacji (kraju), gdzie ta sama reklama jest umieszczona, daty i czasu, kiedy jest pokazywana. Ponadto różni reklamodawcy umieszczają różne reklamy na tych samych filmach i płacą inne stawki dla YouTube.

W konsekwencji, te same odsłony tego samego wideo na YouTube, mogą tworzyć różne wielkości płatnośc

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page