top of page
  • Zdjęcie autoraCezary L. Lerski

Rola procesu logistycznego w sukcesie sprzedaży e-commerce

W 2021 r. przychody z handlu detalicznego w Stanach Zjednoczonych osiągnęły przeszło 768 miliardów dolarów USD, w porównaniu z 644,4 mld USD w 2020 r. i 516,5 mld USD w 2019 r.

W 2022 granice i rynki otwierają się ponownie, sprzedaż wciąż się zwiększa, rośnie ilość wysyłek międzynarodowych. Pandemia przyspieszyła krajowe zakupy online w USA i równocześnie zwiększyła akceptację kupujących do dokonywania zakupów międzynarodowych. Na szczęście wysyłka międzynarodowa stała się bardzo przystępna cenowo w przestrzeni e-commerce, otwierając automatycznie nowe rynki i możliwości dla wielu sprzedawców. Na całym świecie jest ponad 7,5 miliarda ludzi, ale tylko 38 milionów z nich mieszka w Polsce, czyli blisko 9 razy mniej niż w USA (330 milionów). Globalny e-commerce daje więc sprzedawcom z Polski nieograniczone możliwości, w tym dotarcie do znacznie większej ilości klientów. Aby uzyskać i zatrzymać klientów w USA, polscy sprzedawcy muszą jednak zapewnić bezproblemową obsługę klienta.


Ale jak zapewnić taką obsługę będąc oddalonym od swoich klientów o tysiące kilometrów? Służą do tego sprawdzone metody, zweryfikowane metody i procesy obsługi sprzedaży, oraz specjalistyczne technologie. Wszytkie te elementy są niezmiernie ważnymi elementami w procesie realizacji korzytnej i opłacalnej dzialnosci e-commerce na skalę międzynarodową. Są one niezbędna inwestycją, która pomaże Ci zwiększyć wydajność, zapewnić większą satysfakcję klientów i ostatecznie zaoszczędzić pieniądze Tobie i Twojej firmie.

Świetnym sposobem na usprawnienie procesu logistycznego Twoje międzynarodowej sprzedaży jest zatrudnienie specjalisty w Twojej firmmie, lub zewnętrznego specjalisty ds. logistyki, który może pomóc w udoskonaleniu całego procesu.

Ekspertem w tej dziedzinie jest firma Diginet, specjalizujemy w sprzedaży i dystrybucji produktów z Polski na rynku amerykańskim. Nasze usługi kierujemy do polskich producentów i dystrybutorów, którzy są zainteresowani rozszerzeniem sprzedaży swoich produktów i usług na rynek amerykański. Zapewniamy pełny pakiet usług, od asysty w imporcie produktów z Polski do USA, organizacji sprzedaży w USA i obsługi realizacji zamówień od klientów w USA; do konsultacji w zakresie, implementacji nowych rozwiązań i technologii; marketingu, księgowości i szeregu innych usług. Zapraszamy do współpracy.

Jeśli jednak nie jesteś jeszcze na to gotowy do rozpoczęcia współpracy z naszą firmą i chciałbyś to rozważyć, to w międzyczasie chcielibyśmy podzielić się z Tobą kilkoma rekomendacjami na temat istotnych elementów procesu realizacji zamówień e-commerce; elementów które niestety są często ignorowane przez sprzedawców.

OPAKOWANIE

W całym procesie realizacji zamówienie e-commerce, kilkadziesiąt osób może obsługiwać jedną wysyłkę, co oznacza, że z przesyłkami mogą się zdarzyć po drodze różne rzeczy. Mogą one zostać upuszczone, a ułożone na nich rzeczy mogę uszkodzić, pobrudzić lub zamoczyć opakowanie, równocześnie narażając to co znajduje się w środku opakowania – czyli Twój produkt. Opakowanie zewnętrzne musi być więc mocne i solidne, aby chronić produkt i zapewnić, że Twoje produkty dotrą do klientów bez żadnych uszkodzeń. Diginet służy rekomendacjami w jaki sposób bezpiecznie i efektywnie pakować przesyłki, biorąc jednocześnie pod uwagę koszt tego przedsięwzięcia.

Wow Factor, czyli doświadczenie klienta w momencie rozpakowywania zamówienia.

Słownik Cambridge definiuje „wow factor” jako “cechę czegoś co sprawia, że ludzie czują wielkie podekscytowanie lub podziw”. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci tak reagowali na Twój produkt, musisz zapewnić klientom właściwe wrażenia w trakcie jego rozpakowywania. Aby to zrobić, musisz upewnić się, że pudełko ma odpowiedni rozmiar dla Twojego produktu, nie za duże ani za małe — może to zaoszczędzić pieniądze i miejsce. Możesz również dołączyć do swoich paczek takie rzeczy, jak próbki, wkładki lub spersonalizowane podziękowania, co możesz wykonać za pośrednictwem usługi magazynowej zwanej kompletowaniem, która oferuje Diginet. Dodatkowo możesz użyć materiałów promocyjnych i kuponów, jak np. X USD zniżki przy następnym zamówieniu klienta, aby zachęcić go do powtórnych zakupów.

DOSTAWA PODUKTÓW

Aby sprostać oczekiwaniom Twoich klientów, Twoje produkty muszą dotrzeć do ich drzwi w jednym kawałku, bez uszkodzeń i na czas. Klienci w USA, przywyczajeni do szybkich dostaw w ramach programu Amazon Primę, na skutek pandemii, w dużej mierze zaakceptowali na szczęście fakt, że dostawa jedno i dwudniowa może przez jakiś czas nie być ich rzeczywistością. Nadal oczekują oni jednak od sprzedawców dokładnych szacunków kiedy dotrą do nich zamówione produkty i wymagają śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym. Jeśli doświadczenie dostawy jest frustrujące, powoduje to złe wrażenia klientów i w konsekwencji ich utratę, źle recenzje i problemy z uzyskaniem kolejnych klientów. Sposobem, aby temu zapobiec, jest stworzenie procesu realizacji zamówień, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów w USA. Jednym z elementów tego procesu może być konsolidacja kilku / kilkudziesięciu (lub więcej) zamówień od klientów w USA i wysyłanie ich do centrum logistycznego w USA, a stamtąd do klienta. Dzięki temu okres i koszt przesyłki jednego zamowinia z Polski do klienta w USA maleje i jest zwykle znacznie krótszy i tańszy. Diginet specjalizuje się w realizacji skonsolidowanych zamówień i ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie i wielu usadysfakcjonowanych klientów w Polsce.

WYBÓR PRZEWOŹNIKA

Każdy przewoźnik przesyłek ma swoje mocne i słabe strony. Niektórzy z nich są lepsi do wysyłki ciężkich towarów, inne mogą być lepiej predysponowani do wysyłek delikatnych produktów, niektórzy są szybszi, a inni mają większy zasięg i szerszy zakres usług. Zawsze ważne jest, aby strategicznie wybierać przewoźników, z którymi współpracujesz, w oparciu o ceny, zasięg, terminowość i warunki umowy, tak aby jak najlepiej spełniali oni Twoje potrzeby. Więcej informacji na temat wyborów z przewoźnikow do międzynarodowych i lokalnych (na terenie USA) wysyłek, możesz uzykac będąc klientem Diginet.

PROSTY PROCES ZWROTU ZAMÓWIEŃ

Szacuje się, że około 67% kupujących sprawdza zasady zwrotów przed zakupem produktu, może być to więc decydującym elementem czy klienci kupią Twoje produkty. Ważne jest, aby zwracanie produktów było jak najłatwiejsze dla klientów; równocześnie powinines tak zorganizować ten proces, aby zwroty były wyłącznie uzasadnione. Że względu na przyzwyczajenia klientów (ponownie mówimy o “przekleństwie” Amazonu), jest to bardzo trudne. Często jednak, zamiast wysyłając klientowi automatycznie etykiety zwrotne, możesz mu zaoferować kredyt w Twoim sklepie. Pstnieje wiele innych sposobów wykorzystania procesu zwrotów na Twoją korzyść i wzmocnienia lojalności wobec Twojej marki. Łatwy proces zwrotów może zwiększyć lojalność Twoich klientów, ponieważ wiele osób ponownie dokonuje zakupów od tych sprzedawców, gdzie uzyskali pozytywne doświadczenie zwrotu.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page